10 stalo žaidimų privalumų mažiesiems

10 stalo žaidimų privalumų mažiesiems

Turbūt nenustebinsime pasakę, jog mūsų komanda labai mėgsta stalo žaidimus. 🙂 Žaidžiame juos namuose, po darbų, išvykose gamtoje, kelionėse ir visur, kur tokią galimybę turime. Vis dažniau į žaidimo procesą įtraukdami vaikus pastebėjome, kaip sparčiai vaikai įsisavina žaidimo taisykles, įsitraukia, tampa žaidimų “guru” ir imasi iniciatyvos! Būtent dėl šių priežasčių, nevertėtų bijoti stalo žaidimus žaisti su mažamečiais vaikais. Jų mokymosi procesas – ypatingai spartus, tad ir nauda – neįkainojama.

Šiandien norime pasidalinti su Jumis 10 pagrindinių įgūdžių, kurie ugdomi mažuosiuose, žaidžiant stalo žaidimus:

 • Matematika – didžiojoje dalyje stalo žaidimų yra naudojami paprastasis matematinis turinys: sudėtis, atimtis, skaičių atpažinimas ir t.t.
 • Skaitymas – žaidimų metu vaikai turi skaityti korteles, taisykles ar patį žaidimą.
 • Smulkioji motorika – dažniausiai žaidimuose yra nemažai mažų naudojamų objektų, tokių kaip: kauliukai, figūrėlės, namukai, spinner’iai (liet. suktukai) ir panašiai.
 • Pažintiniai gebėjimai (kognityvinis mąstymas) – tai gebėjimas apdoroti gautą informaciją. Dažniausiai stalo žaidimų metu susiduriama su tokiais iššūkiais kaip: taisyklių supratimas, loginis mąstymas, tolimesnių žingsnių numatymas, problemų sprendimas ar strategijos kūrimas.
  Viena svarbiausių kompetencijų, ugdomų mažuosiuose stalo žaidimų metu – socialiniai įgūdžiai.
 • Eiliškumas, savo eilės laukimas – mažiesiems tai yra pati didžiausia ir sudėtingiausia užduotis! Žaidžiant stalo žaidimus, yra daugybė galimybių lavinti suvokimą apie žaidimo eiliškumo svarbą,
 • Emocijų kontroliavimasnėra nieko blogo nusiminti, kai kas nors nesiseka taip gerai kaip tikėjomės, tačiau kaip su tuo liūdesiu elgtis ir kaip tai kontroliuoti – vienas svarbiausių įgūdžių, kurio vaikai turi mokytis.
 • Laimėjimas ir pralaimėjimasvisi mėgsta laimėti, bet būkime atviri – taip atsitinka ne visuomet. Labai svarbu išmokti būti gerais laimėtojais ir dar geresniais pralaimėtojais.
 • Kantrybė – Ne tik sulaukti savo eilės bet ir kantriai stebėti kitų ėjimus – štai kas tampa tikru iššūkiu mažiesiems. Taip pat svarbu kantriai išlaukti iki žaidimo pradžios, pasiruošti žaidimui bei jį užbaigti.
 • Taisyklių laikymasistai neišvengiama kasdienybė, kurios reikia mokytis nuo mažų dienų. Visi turime taisykles, kurių privalome laikytis, stalo žaidimai – ne išimtis.
 • Komandinis darbasviena pagrindinių savybių, ugdomų stalo žaidimų metu. Net tais atvejais, kai žaidimas skirtas individualiems žaidėjams, ne komandoms, bendras darbas niekur nedingsta: kartu su komanda paruošiame žaidimą ir bendromis jėgomis tvarkomės po jo, džiaugiamės ir liūdime už vieno ar kito žaidėjo pergales ar pralaimėjimus, dalijamės patirtimi bei atradimais.

 

Ir tai tik keletas įgūdžių, kuriuos ugdome žaisdami stalo žaidimus. Nepamirškite, kad ir mažas ir didelis, žaidimo metu tampa lygiaverčiais priešininkais, savo išsvajotais herojais, karaliai ar princesėmis ar drakonais! FANTAZIJA – štai kas padės stalo žaidimus paversti realybe. 🙂 Dalinkitės vieni su kitais džiaugsmu, šypsena bei bendromis idėjomis, kurios gimsta žaidimo metu. Būkite vieni kitiems ne tik  konkurentai bet ir bendrakeleiviai!

Pirmyn žaidimams!